Jaki miernik lakieru wybrać? - Czujniki lakieru Prodig-Tech.pl

Jaki miernik lakieru wybrać?

Jak rozpoznać auto powypadkowe?
Październik 8, 2014
Show all

Masz zamiar wybrać miernik lakieru, ale nie wiesz na jaki model się zdecydować? Podpowiadamy czym charakteryzują się poszczególne rodzaje mierników i czym kierować się kupując ten najodpowiedniejszy dla siebie.

Rodzaje mierników lakieru: magnetyczny i elektroniczny

1. Miernik elektroniczny – dzięki niemu zmierzysz grubość lakieru na podłożu stalowym, aluminiowym i ocynkowanym. Jego pomiar jest bardzo dokładny. Mierniki elektroniczne, to mierniki dla amatorów, jak i dla profesjonalistów. Ich zaletą jest, to, że pomiar nie musi być wykonywany bardzo precyzyjnie, a wynik i tak będzie dokładny. Taki miernik daje nam wynik w mikrometrach. Jego wadą jest natomiast dość wysoka cena.

2. Miernik magnetyczny – co prawda kosztuje mniej, niż jego elektryczny odpowiednik, ale jego pomiar nie jest już tak dokładny. Wynika to z faktu, że magnes traci kontakt z blachą, jeżeli warstwa szpachli jest gruba i niemożliwe jest uzyskanie wiarygodnego wyniku. Taki tester lakieru nigdy nie mierzy w mikrometrach i choć część sprzedawców podaje taki parametr, to jest on całkowicie niezgodny z prawdą.

Tester lakieru z sondą na przewodzie i sondą wbudowaną.

Jeżeli chodzi o umieszczenie sondy, to znacznie wygodniejsze do stosowania są te, w których sonda umieszczona jest na przewodzie. Mierniki z sondą wbudowaną czasami nie pozwalają na dokładne zmierzenie grubości lakieru w każdym miejscu karoserii.

Najlepszym pod względem jakościowym wyjściem, byłoby więc zakupienie miernika elektrycznego z sondą na przewodzie, jednakże trzeba się liczyć z tym, że jego koszt będzie większy, niż w przypadku testera magnetycznego z wbudowaną sondą.

Komentarze są wyłączone.