Czujniki Z Sondą Na Przewodzie | Testery Lakieru Prodig Tech

Czujniki z sondą na przewodzie

Czujniki z sondą na przewodzie

  Kupno samochodu nie jest prostą sprawą, zwłaszcza, gdy decydujemy się na zakup auta z drugiej ręki. Zanim wybierzemy konkretny pojazd, warto sprawdzić jego ogólny stan techniczny, w tym także stan karoserii. Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy auto, które zamierzamy zakupić było wielokrotnie lakierowane i szpachlowane, jest zmierzenie grubości warstwy lakieru. Aby dokonać tego zabiegu, potrzebny będzie tester lakieru.

Jaki czujnik wybrać?

  W niniejszym rozważaniu skupimy się na wyborze pomiędzy miernikiem z wbudowaną sondą, a miernikiem z sondą na przewodzie. Posiadając czujnik lakieru z sondą na przewodzie, możemy zdecydowanie dokładniej i łatwiej zmierzyć grubość warstwy lakieru w trudno dostępnych miejscach. Nie trzeba bowiem tam wkładać całego urządzenia, wystarczy umieścić jedynie czujnik. Chociaż testery z sondą na przewodzie są zazwyczaj minimalnie droższe od tych z sondą wbudowaną, ludzie chętnie je kupują, właśnie po to, by wykonywać dokładniejsze pomiary na całej karoserii pojazdu.  

Wszystkie mierniki lakieru firmy Prodig Tech z sondą na przewodzie są dodatkowo oznaczone znakiem "s", co ułatwia rozpoznanie jakiego typu sonda znajduje się w poszczególnym czujniku.  

Czujniki z sondą na przewodzie:

 
1.Czujnik GL-1s+ To najnowszy produkt firmy Prodig Tech, posiadający nowatorskie rozwiązanie w postaci funkcji podpowiadającej na wyświetlaczu o stanie lakieru (oryginalny, za gruby, szpachla). Grubościomierz lakieru GL-1+, GL-1s+ służy do pomiaru grubości warstwy lakieru nałożonej na blachę samochodową stalową i stalową ocynkowaną. Maksymalna rozdzielczość 1um, zakres pomiarowy 1100um. - funkcja ASYSTENT LED; - rozdzielczość 1um; - zakres do 1100um; - gwarancja 24 miesięcy.
2.Czujnik GL-3s Znany i popularny rodzaj miernika, posiadający dodatkowe opcje takie jak pamięć 200 pomiarów, możliwość mierzenie również aluminium oraz wiele więcej. Tester GL-3s został wyposażony w wyjątkowo szybki i nowoczesny procesor. Służy do pomiaru grubości warstwy lakieru nałożonej na blachę samochodową stalową, stalową ocynkowaną i aluminiową. Maksymalna rozdzielczość 1um, zakres pomiarowy 2100um, pamięć 200 pomiarów. Sonda umieszczona na przewodzie. Posiada szereg nowatorskich rozwiązań: - funkcja HOLD; - funkcja MIN/MAX; - sygnalizacja dźwiękowa; - gwarancja 24 miesięcy.
3.Czujnik GL-6s Miernik lakieru GL-6s firmy Prodig Tech należy do serii produktów uniwersalnych, poza standardowym wykorzystaniem przy pomiarze lakieru samochodowego świetnie nadaj się również przy pracach budowlanych, np do pomiaru na konstrukcjach. Grubościomierz lakieru GL-6s służy do pomiaru grubości warstwy lakieru nałożonej na blachę samochodową stalową, stalową ocynkowaną lub aluminiową. Sonda umieszczona na przewodzie Model GL-6s+ dodatkowo został wzbogacony o asystenta pomiaru, co znacznie ułatwia proces pomiarowy.  
4.Czujnik GL-7s PRO Grubościomierz lakieru GL-7s PRO jest nowatorskim, jedynym na rynku rozwiązaniem, spełniającym jednocześnie dwie funkcje:   - pomiaru grubości lakieru na blasze samochodowej stalowej i aluminiowej;   - testera UV, który umożliwia sprawdzenie dokumentów pojazdu, środków płatniczych itp. podczas dokonywania transakcji. Grubościomierz lakieru GL-7s PRO służy do pomiaru grubości warstwy lakieru nałożonej na blachę samochodową stalową, stalową ocynkowaną i aluminiową. Maksymalna rozdzielczość 1um, zakres pomiarowy 2000um, pamięć 200 pomiarów. Sonda umieszczona na przewodzie z głowicą pomiarową sprężystą. Posiada szereg nowatorskich rozwiązań: - sprężysta sonda; - funkcja HOLD; - tester UV; - sygnalizacja dźwiękowa; - gwarancja 24 miesięcy.
5.Czujnik GL-8s Grubościomierz lakieru GL-8s jest nowatorskim, jedynym na rynku rozwiązaniem, posiadającym funkcję podpowiadającą (na wyświetlaczu LCD) czy lakier jest oryginalny, za gruby czy może jest szpachla. Zastosowanie i rozwiązanie techniczne tej funkcjonalności zostało zgłoszone do UP RP. Miernik lakieru GL-8s służy do pomiaru grubości warstwy lakieru nałożonej na blachę samochodową stalową, stalową ocynkowaną i aluminiową. Maksymalna rozdzielczość 1um, zakres pomiarowy 2000um, pamięć 200 pomiarów. Sonda umieszczona na przewodzie z głowicą pomiarową sprężystą. Posiada szereg nowatorskich rozwiązań: - sprężysta sonda; - funkcja HOLD; - funkcja ASYSTENT; - sygnalizacja dźwiękowa; - gwarancja 24 miesięcy.