O Miernikach Lakieru | Jak Używać Miernika Lakieru | Prodig Tech

Co to czujnik lakieru

Kupić bezwypadkowy samochód nie jest dzisiaj łatwo – niemal każdy sprzedawca chce uzyskać jak najwyższą cenę sprzedaży, a tym samym stara się ukryć nie tylko drobne mankament pojazdu, ale i poważne naprawy blacharskie. Jak jednak rozpoznać, że dany samochód, bądź jego części były powtórnie malowane? Jak rozpoznać, że dane naprawy były niefachowo przeprowadzone?

Testowanie grubości powłoki lakierniczej

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup czujnika lakieru – wbrew pozorom nie jest to duży wydatek, a nawet najtańsze urządzenia pomogą nam zdiagnozować powłokę lakierniczą w niemal każdym pojeździe. Warto jednak pamiętać, że coraz częściej samochody mają karoserię wykonaną z aluminium, czy też kompozytów, które nie każdy czujnik lakieru obsłuży – wielość obsługiwanych materiałów to podstawa czujników dla profesjonalistów marki Prodig-Tech.

Co oprócz wskazań?

Warto zauważyć, że nie każdy miernik grubości lakieru jest tak samo prosty w użytkowaniu i funkcjonalny. Najprostsze i najtańsze urządzenia ze względu na swoje kształty oraz gabaryty nie pozwolą nam na dokonanie pomiaru we wszystkich kluczowych punktach nadwozia. Warto zapoznać się z ofertą mierników wyposażonych w sondę na przewodzie, która ułatwia dokonywanie pomiarów, jak i ogranicza ryzyko przypadkowego zarysowania powłoki lakierniczej.

Pytania?

Czym jednak różnią się czujniki dla amatorów od profesjonalnych urządzeń? Czy warto dopłacić do wyższych modeli? W jaki sposób czujnik lakieru powinien być używany, aby jego odczyty były wiarygodne? I czy wreszcie czujnik jest gwarancją znalezienia bezwypadkowego samochodu? Na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedź na naszych stronach!